09:00 - 17:00 Saatleri Arası (Pazartesi hariç)
Mor Işın Makineleri

ELEKTRİKLİ MOR IŞIN MAKİNELERİ

Violet Ray (mor/ menekşe ışın) Asası, 1900'lerin başında popüler olan alternatif tıbbi cihazlardır. Buluşları günümüzde elektrik ve radyo kullanımımızda önemli bir yere sahip olan bir bilim adamı Nikola Tessa (1856-1943) tarafından icat edilen yıkıcı bir deşarj bobini tasarımına dayanmaktadır.

Cihazın baş ağrıları, kepek, erken kellik, grileşen saçlar, uykusuzluk, romatizma nevrit, gut, nevralji, zayıf akciğerler, sinirlilik, ses kısıklığı, solgun ten ve çeşitli diş hastalıkları dahil her türlü hastalığı tedavi edebileceğini iddia ettiler.

Tesla bobini mor ışın teknolojisi cilde nüfuz eden ozon oluşturur, vücudun hücrelerinde dezenfektan görevi gördüğü ve yarar sağladığı ileri sürülmüştür.1951 tarihli bir Amerikan mahkemesi ,cihazın, üreticiler tarafından iddia edilen koşulların büyük çoğunluğunu tamamen tedavi edilmediğini tespit etti. Kısa bir süre sonra ,Gıda ve İlaç İdaresi birkaç birime el koydu ve bunu daha fazla dava ve yasal işlem izledi. On yılın sonunda mor ışın büyük ölçüde ortadan kalkmıştır.